چیکار کنید وقتی اطرافیان تون در مسیر اهداف تون شما را حمایت نمی کنند؟

آیا براتون پیش اومده که اطرافیان، دوستان و یا خانواده در مسیر رشد و پیشرفت و رسیدن به اهداف و خواسته هاتون، شما را حمایت نکنند؟

افرادی که بیشتر از همه قبول شان داریم، آنهایی که توقع داریم ما را حمایت کنند تا آسان تر مسیر اهداف و رشد مان را بپیماییم، خیلی وقت ها نه تنها ما را به سمت جلو هل نمیدهند بلکه با حرف ها و نظرات و توصیه هاشون ما را عقب نگه می دارند.

ممکنه خیلی وقت ها پیش خودتون آرزو کرده باشید که ای کاش اطرافیانم من را بیشتر حمایت می کردند تا من می توانستم امیدوارتر مسیرم را ادامه دهم.

خود من اولین نفری هستم که دستم را بالا می گیرم و می گویم بله روزهای زیادی در زندگی ام وجود داشت که احساس می کردم آن طور که می خواهم تشویق و حمایت نمیشوم. برخی از افرادی که دوستشان داشتم رو به رویم ایستاده بودند و  تصمیم های من را اشتباه می دانستند و من را سرزنش می کردند. برخی دیگر چیزی نمی گفتند ولی با نگاه شون احساس می کردم به نظر آنها به اندازه کافی خوب نیستم

این که دوست داشته باشیم اطرافیان مون بیشتر ما را حمایت و درک کنند هیچ اشکالی ندارد اما اگر آنها ما را حمایت نمی کنند دلیل نمیشود که از اهداف و رویاهامون دست بکشیم و یا برای آنها تلاش نکنیم.

 

مهم نیست چه هدفی دارید.

 • اگر می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید
 • اگر می خواهید طرز فکر خود را ارتقا دهید
 • اگر تصمیم دارید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید
 • اگر می خواهید مهاجرت کنید
 • اگر می خواهید به وزن ایده آل برسید و …

همیشه و همیشه افرادی هستند که دوست دارید بیشتر شما را حمایت کنند و یا با صحبت هاشون شما را عقب نگه ندارند.

 

اگر شما هم با این موضوع رو به رو شده اید و در مسیر رشد، کسب و کار و یا در زندگی تون توقع دارید حمایت بیشتری دریافت کنید و یا از رفتار و طرز فکر اطرافیان تون ناراضی هستید ویدئو امروز برای شماست.

در این ویدئو به ۴ موضوع مهم اشاره می کنم که با آگاهی از آنها می تونید ترس هاتون را کنار بگذارید و با اعتماد به نفس بیشتری مسیر اهداف تان را طی کنید.

 

 

خب حالا که این ویدئو را نگاه کردید دوست دارم ازتون بشنوم که چجوری با افرادی که شما را حمایت نمی کنند برخورد می کنید. آیا اهداف تون را رها می کنید؟

همچنین دوست دارم برام بنویسید که کدام راهکار گفته شده به نظرتون میتونه به شما کمک کنه و همچنین اگر راهکار دیگه ای دارید که تونستید ازش استفاده کنید لطفا در قسمت نظرات برای من بنویسید.

 

لطفا تجربیات و آگاهی های خودتون را از ویدئو در قسمت نظرات بنویسید تا افرادی که به این صفحه می آیند و به دنبال حل مسئله خود هستند بتونند از اونها استفاده کنند.

 

منتظر خواندن تجربیات شما هستم…

3 نظرات
 1. مصطفی می گوید

  خب خانم حمیدی منی که نظر دیگران برام اهمیتی نداره چکار کنم؟منی که سی سالمه و سالهاست افسردگی دارم باید چکار کنم؟افسردگی که میاد و میره.دارو مصرف میکنم و خوب میشم و بعد دارو رو ول میکنم.اما این سری افسردگیم شدید شده و روزانه دویست میلی گرم سرترالین مصرف میکنم.نگین دارو طول میکشه تا اثر بزاره.من بیش از چهل روزه که دارو درمانی رو شروع کنم.اما فقط ذهن و افکار منو بسته تا مشکلات روحیم بهتر شه که شده.اما انجام کار برام غیر ممکن شده.دکتر میگه مشکل اینه که خوابت تنظیم نیست.خوابمم تنظیم کردم اما تاثیری ندیدم.من نظر دیگران اصلا ذره ای برام اهمیت نداره.من عملا زمینگیر شدم و جز برای نیازهای ضروریم از جام بلند نمیشم و از اتاقم بیرون نمیرم.شاید بگین خودت باید خودتو نجات بدی اینو میدونم.شاید بگی ورزش یا دعا یا مدیتیشن یا هدف گذاری بهت کمک میکنه اینو میدونم.شاید بگی ایجاد روابط جدید بهت کمک میکنه اینو میدونم.شاید بگین کمک خواستن از دیگران بهت کمک میکنه اینو میدونم.شاید بگین برای تغییر بالاخره باید از یه جایی شروع کنی اینو میدونم.شاید و شاید و شایدهای دیگه.مساله این نیست که من راه حل و راه نجات رو ندونم مساله اینه که من نمیتونم عمل کنم و کاری انجام بدم.کاملا زمین گیر شدم.گیر کار من کجاست؟؟؟میتونید لطفا بهم کمک کنید.

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام مصطفی عزیز

   شما می تونی زندگی خودت را تغییر بدی. لازم نیست قدم خیلی بزرگی برداری فقط هر روز یک قدم کوچک بردار. برای مثال کتاب تئوری انتخاب یک کتاب خیلی خوب هست که یاد می گیری با افسردگی چیکار کنی.
   برای شروع لازم نیست کار زیادی کنی فقط امروز این کتاب را تهیه کن

   فردا قسمتی از فصل چهارم کتاب رو بخون
   پس فردا یک قسمت دیگر و …

   حتما حتما مطالعه کتاب بالا رو شروع کن. همچنین حتما از کمک یک روانشناس استفاده کن تا بهت کمک کنه وارد عمل شوی. زمانی که یاد بگیری شروع به اقدام کردن کنی، حتی یک اقدام کوچک، می تونی زندگی خودت را تغییر دهی.

   شاد باشی

 2. رویا می گوید

  سلام مطالب خوبی بود من معمولا انگیزه هام درونی هست و زیاد روی دیگران حساب نمی کنم .
  ولی مهمه که سعی نکنیم اونها رو حتما با خودمون هم نظر کنیم ، من کار درست خودم رو انجام میدم البته همه از تایید شدن خوشحال میشن
  اما اگر تایید نشم هم مسیر درست رو ادامه میدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.