چرا برنامه هایم را عملی نمی کنم؟ (عدم عمل به برنامه ریزی)

چرا برنامه هایم را عملی نمی کنم؟ علت عدم عمل به برنامه ریزی (قسمت ۴)

در سلسله مقالات برنامه ریزی تا کنون در این موارد صحبت کرده ایم که چرا اکثر افراد برنامه ریزی می کنند، اولویت بندی می کنند اما نمی توانند اقدام کنند. به عبارت دیگر چرا در عملی کردن برنامه هایمان مشکل داریم؟ علت عدم عمل به برنامه ریزی هایمان چیست؟

با اینکه اهداف مان برای ما مهم هستند اما در اقدام کردن دچار اهمال کاری میشویم، کارها و اقدامات را به تاخیر می اندازیم و در نهایت با یک احساس منفی و بد که ناشی از عدم عمل به برنامه ریزی هاست رو به رو میشویم.

در قسمت های قبل در این مورد صحبت کردیم که چگونه برنامه ریزی کنید و گفتیم که گاهی ندانستن روش صحیح برنامه ریزی موجب عدم عمل به برنامه ریزی ها میشود. همچنین در قسمت های بعدی در مورد برنامه هایی صحبت کردیم که علاقه و یا شور و اشتیاقی برای انجام آنها نداریم.

علت عدم عمل به برنامه ها

امروز و در قسمت چهارم این سری از مقالات در مورد اهدافی صحبت شده است که ما به آنها علاقه مندیم. انگیزه، شور و اشتیاق فراوانی برای رسیدن به آنها داریم اما:

 • در میانه راه شور و اشتیاق و انگیزه خود را از دست می دهیم
 • احساس می کنیم شاید به آنها علاقه ای نداریم
 • و در نهایت اقدام کردن و عمل به برنامه ها برایمان سخت میشود

در این جور مواقع مشکل در طرز فکر و یا دیدگاهی است که ما نسبت به اهداف خود داریم. در ویدئو زیر خانم حمیدی در این باره توضیح داده اند.

وقتی که نیاز داریم سوخت رسیدن به اهدافمان را افزایش دهیم طرز تفکری که نسبت به خود و یا اهداف مان داریم مانع حرکت و اقدام کردن ما میشود.

در چنین شرایطی انگیزه و شور و اشتیاق ما کم رنگ میشود چون در ته ذهن مان فکر می کنیم که نمیشود. پییش خود فکر می کنیم که عمل به برنامه ریزی ها هم نمی تواند ما را به سمت خواسته مان ببرد. ترس از نرسیدن، ترس از شکست و هزاران مانع ریز و درشت دیگر مانع از حرکت و رسیدن به خواسته هایمان میشوند.

آماده شروع کردن هستید؟ آماده غلبه بر این موانع هستید؟

برای دیدن توضیحات کامل و دریافت رایگان ویدئو علت عدم عمل به برنامه ها می توانید از این فایل  هم به صورت آنلاین و هم به صورت دانلودی استفاده کنید.

دانلود ویدئو

مجموعه مقالات عدم عمل کردن به برنامه ریزی ها

چگونه برنامه ریزی خود را عملی کنیم؟ (قسمت اول)

چگونه برنامه ریزی کنیم و به آن عمل کنیم؟ (قسمت دوم)

چرا برنامه هایم را عملی نمی کنم؟ (قسمت سوم)

6 نظرات
 1. افسانه می گوید

  سلام خانم حمیدی. بسیار از مطالب مفیدتان استفاده کردم. سپاسگزارم. من به اهدافم یا علاقه بسیاری دارم و یا بر حسب ضرورت باید به آنها برسم. مانند موفقیت در امتحان تئوری رانندگی در یک کشور اروپایی و به زبان همان کشور تا بتوانم پس از آن دوره عملی را طی کنم و گواهینامه بگیرم. به مطالعه کتاب تئوری که البته برای من که به نوعی نو آموز در این زبان بسیار مشکل هستم، حقیقتا هستم ولی بیش از آن ضرورت گرفتن گواهینامه مرا وادار به مطالعه کتاب کرده. چرا که من دو بچه کوچک دارم و همسرم به دلیل شاغل بودن همیشه نمیتوانند برای ما رانندگی بکنند…. برای مطالعه برنامه ریزی هم کرده ام. ولی بسیار برای انجام آن تنبلی میکنم و ناخودآگاه به دنبال کاری دیگری برای انجام دادن هستم. در میانه راه سرد میشوم. دلیلش را نمیفهمم و همین دلسرد شدن و عدم انجام برنامه ریزی باعث می شود بسیار خودم را سرزنش کرده و نسبت به خود احساس بدی داشته باشم.

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام خانم افسانه عزیز
   مقالات زیر را مطالعه کنید
   چگونه برنامه ریزی کنیم و به آن عمل کنیم؟ (قسمت دوم)
   چرا برنامه هایم را عملی نمی کنم؟ (قسمت سوم)

   علت عدم عمل به برنامه ریزی (قسمت ۴)

   منتظر شنیدن خبر های موفقیت شما هستیم. شاد باشید

  2. سارا حمیدی می گوید

   خانم افسانه عزیز سلام
   امیدوارم مقالات برنامه ریزی را کاملاً مطالعه کرده باشید ولی همان طور که در سری دوم مقالات گفته شد مسئله شما به نظر میرسد که به دلیل عادت نداشتن به مطالعه می باشد و سخت بودن مطالعه به زبان دیگر می باشد. پس باید مطالعه را به قسمت های خیلی کوچک تقسیم کنید تا به مرور به مطالعه آن عادت کنید. قسمت دوم مقالات برنامه ریزی را از دست ندهید.

 2. هستی می گوید

  سلام خانم حمیدی عزیز با سپاس از سایت فوق العادتون که بهترینه من یه کنکوری هستم توی درسم هم اصلا مشکلی ندارم ولی ایده ال هایی دارم که لازمه برای رسیدن بهشون زحمت بیش تری بکشم متوجه شدم که برخلاف بعضی روز ها که می تونم خیلی مطالعه کنم بعضی روز ها به هیچ وجه نمی تونم به طوری که کل روز رو از دست می دم و هیچ کاری نمی تونم در این بابت بکنم خیلی سعی کردم که مشکلم رو رو حل کنم ولی نمی دونم باید چیکار کنم حتی به خاطر خستگی جسمی یا روحی نیست و این مشکل رو برام پیچیده تر می کنه مخصوصا الان که دارم به کنکور نزدیک تر میشم دلم می خواد بالاترین بازدهی رو داشته باشم لطفا بهم کمک کنید

  1. سارا حمیدی می گوید

   دوست عزیزم سلام. بابت تلاش تون برای کنکور و موفقیت به شما تبریک می گویم. این موضوع کاملا طبیعی است و روزهایی وجود ندارد که فرد نمی تواند با حداکثر بازدهی فعالیت کند با این حال این موضوع نیاز به بررسی شدن دارد. پس پیشنهاد می کنم با کوچ و یا مربی خود در این مورد صحبت کنید تا بتوانید موانع را برطرف کنید. همچنین آرامش خود را حفظ کنید و نگران نباشید. زمانی که نگران میشوید و در تکاپو هستید بازدهی کمتری دارید. بنابراین برنامه قابل انجامی برای خود داشته باشید و پیشنهاد می کنم سری مقالات برنامه ریزی را مطالعه کنید.
   قسمت اول

   قسمت دوم

   قسمت سوم

   شاد باشید

 3. امیرممد می گوید

  مشکل من عدم اعتماد به منابع و ابزار در دسترس برای هدفمه و خیلی حساسم که اون منبع کلکسیونی از همه ی اطلاعات لازم برای هدفم باشه در غیر اینصورت با نگرانی ادامه میدم ..بخاطر اینکه فک میکنم نسبت به امیری که از منابع بسیار کامل استفاده میکنه عقب میوفتم با اینکه میدونم باید موفق شد حتی در صورت در دسترس نبودن اکثر نیازها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.