چرا به خواسته هایم نمیرسم؟ راه رسیدن به خواسته ها

چرا به خواسته ها یم نمیرسم؟

خواسته ها ی ما و رسیدن به آنها یکی از مهم ترین چیزهایی است که شاید هر فردی در زندگی اش می خواهد. هر فردی برای خودش خواسته ای دارد. از قبولی در یک آزمون، افزایش درآمد، پیدا کردن شغل بهتر، داشتن فرزند، خوردن غذا در یک رستوران خوب و …

نمی توانم برای خواسته ها حد و مرز خاصی مشخص کنم. ساده ترین موضوعات از نظر ما می تواند برای فرد دیگری خواسته مهمی باشد. بنابراین مهم نیست که خواسته تو در این زندگی چیست اما زمان هایی هست که نا امید می شوی و از خودت می پرسی که چرا به خواسته هایم نمیرسم؟

در این نوشته می خواهم دلایل نرسیدن به برخی از خواسته ها را با شما در میان بگذارم و همچنین از شما دعوت کنم تا به این موضوع فکر کنید و دلایل نرسیدن به خواسته ها را برای من بنویسید.
دوست عزیزم اینکه از شما درخواست دارم نظر خود را بنویسید چند دلیل دارد:
 • ذهن شما درگیر این موضوع میشود و می توانید راه حلی برای رسیدن به خواسته های خود پیدا کنید
 • نوشتن آگاهی جدیدی برای شما ایجاد می کند که فکر کردن به تنهایی قادر به ایجاد آن نیست
 • من و دوستان دیگر نیز تجربیات و تفکرات شما را می خوانیم و همه در کنار هم به بهبود کیفیت کار و زندگی یکدیگر کمک می کنیم.

چرا به خواسته هایم نمیرسم؟

خواسته های ما چه هستند؟

همه ما از زمانی که به این دنیا می آییم خواسته داریم. وقتی بچه ای گریه می کند خواسته ای دارد: ممکن است خواسته او شیر خوردن باشد، شاید نیاز هست پوشکش عوض شود و یا شاید می خواهد بخوابد.

بنابراین همان گونه که می دانید خواسته های ما از نوزادی همراه ما هستند و ما هرچه قدر که بزرگ تر میشویم خواسته های ما نیز بزرگ تر میشوند. بنابراین اینکه ما در زندگی مان خواسته هایی داریم خیلی خوب است و اگر هیچ خواسته ای نداشتیم زندگی معنا و مفهوم خود را از دست میداد.

تلاش برای رسیدن به خواسته ها و اهداف مان یکی از زیبا ترین و بهترین حس های دنیاست.

بنابراین مشکل کجاست؟

مشکل آنجاست که ما هرچه تلاش می کنیم به خواسته های خود نمیرسیم و در بسیاری اوقات نا امید میشویم. خودمان و یا دیگران را سرزنش می کنیم و احساس نا امیدی شدیدی را تجربه می کنیم. دیگر دوست نداریم برای هیچ چیزی در زندگی تلاش کنیم چون احساس می کنیم که تلاش بی فایده است. در بسیاری اوقات احساس بی لیاقتی و بی ارزشی به  ما دست میدهد. در چنین شرایط اغلب فرد:

 • خودش را دست کم می گیرد
 • هر روز دغدغه های ذهنی اش بیشتر میشود
 • تمرکزش کمتر میشود
 • کمتر تلاش می کند
 • بیشتر اهمال کاری می کند
 • کارها را به تعویق می اندازد
 • لحظه حال را از دست میدهد زیرا بیشتر در گذشته و یا آینده زندگی می کند
 • و در نتیجه کمتر و کمتر به خواسته هایش می رسد

 

چرا به خواسته هایم نمیرسم؟

چرا به خواسته ها یمان نمیرسیم؟

روزانه ایمیل های زیادی دریافت می کنم که افراد از اینکه به خواسته های خود نمیرسند شاکی هستند. آنها از من چنین سوالی را می پرسند:

چرا به خواسته ام نمیرسم؟

راستش نمیدانم

اینکه فرد به خواسته خود نمیرسد می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد و به راستی با یک خط ایمیل من نمی توانم به او بگویم که چرا به خواسته اش نرسیده است زیرا:

 • ارزش هایش باید مشخص شود
 • باور هایش باید مشخص شود
 • جایگاه خواسته اش و علت اینکه چرا این خواسته برای او مهم است باید مشخص شود
 • تلاشی که برای رسیدن به خواسته اش انجام داده مهم است
 • مدت زمانی را که صرف آن کرده و همچنین کیفیت زمان اختصاص داده باید مشخص گردد
 • شکست ها و ترس هایش نقش مهمی دارد که باید مشخص گردند

و…

اما یک چیز را می دانم

دلایل کلی نرسیدن به خواسته های خودم و بسیاری از مراجعینی که در جلسات کوچینگ همراه آنها بوده ام.

برای خود من زمان هایی وجود داشته که هر چه تلاش کرده ام به خواسته ام نرسیده ام و پس از آن فهمیده ام که باورهای مانع و پنهانی درون من وجود داشته که من را از رسیدن به خواسته هایم باز میداشته است.

 

خواسته ها و تقش کوچینگ

در حال حاضر هم خواسته هایی دارم که هنوز به آنها نرسیده ام و فکر می کنم که علت آن ترس هایم است. همچنین می دانم که شاید رسیدن به برخی خواسته هایم به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. در برخی اوقات متوجه شده ام که آنچه میخواسته ام هدف و خواسته واقعی من نبوده و من به دلیل فرار از برخی شرایط آنها را انتخاب کرده بودم

تجربیات برخی جلسات کوچینگ

 

مراجعینی داشته ام که اهدافی را برای خود انتخاب می کردند ولی واقعا نمیدانستند چرا باید به آن برسند. در جلساتی که با هم داشتیم و پس از اینکه آگاهی شان نسبت به خواسته شان زیاد شد در کمتر از ۱ ماه به خواسته خود رسیدند.

برخی دیگر از مراجعینم می خواستند که درآمد خود را افزایش دهند و در طی جلسات متوجه شدند که ترس از اینکه نمیتوانند به درآمد مورد نظر برسند مانع آنها بوده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مراجعی داشتم که می خواست درآمدش زیاد شود. در طی جلساتی که داشتیم متوجه شد که یک باور پنهان در ذهنش وجود دارد. او باور داشت که برای پول درآوردن هیچ وظیفه ای ندارد و از بچگی به او گفته بودند که تو فقط درس بخون و به فکر پول نباش. حال پس از ۳۰ سال و در بزرگسالی به دلیل وجود این باور پنهان نمی توانست به درآمد دلخواهش برسد.

اتفاقات زیادی در این مورد می توانم برایتان تعریف کنم اما اینجا فرصت نیست. فقط می خواهم بگویم که حتی اگر به خواسته هایتان نمیرسید :

نباید نا امید شوید بلکه باید خودتان را بهتر بشناسید، خواسته هایتان را بهتر بشناسید و به خودتان فرصت دهید

چکار کنیم تا بتوانیم به خواسته های خود برسیم؟

اگر می خواهید به خواسته های خود برسید چند راهکار زیر را مد نظر داشته باشید:

چگونه به خواسته هایم برسم؟

 • ارزش های خود را پیدا کنید

چه چیزهایی برای شما ارزش هستشش؟ ثروت، احترام، رقابت، دوستی، خانواده، پیشرفت، آزادی، نظم، رشد، لذت، معنویت و …

برای مثال فردی که لذت برای او ارزش است بیشتر به سراغ کارهایی میرود که برایش لذت بخش باشد و اگر هدفی برایش لذت بخش نباشد رسیدن به آن برایش سخت است. بنابراین این فرد نباید از خواسته اش بگذرد اما می تواند با لذت بخش کردن فرایند رسیدن به خواسته با سرعت بیشتری به سمت اهدافش حرکت کند

 • باور های مانع خود را شناسایی کنید

چه چیزی می خواهید و به چه چیزی رسیده اید؟

آیا می خواهید پس انداز کنید اما بعد از ۵ سال کار کردن هنوز هیچ پس اندازی ندارید؟ آیا می خواهید درس بخوانید اما بعد از ۳ سال هنوز در کنکور شرکت نکرده اید؟

اگر این طور است یک باور مانع در ذهن شما وجود دارد که مخصوص شماست و شما می توانید یا خودتان آن را پیدا کنید و یا می توانید از کمک یک کوچ و یا مربی استفاده کنید.

 • به خودتان فرصت دهید

روند تغییرات یک روند یک شبه نیست. وقتی که باورها و ارزش ها خودتان را هم مشخص کنید باز هم برای پیاده سازی تغییرات و اجرای آن در زندگی تان به زمان نیاز خواهید داشت پس به خودتان سخت نگیرید

 • کتاب بخوانید و یا در دوره های آموزشی شرکت کنید

هرچه انسان نسبت به افکارش و خودش آگاه تر شود سریع تر میتواند راه رسیدن به  خواسته ها را پیدا کند، خواسته اش را جذب کند، زمان رسیدن به خواسته ها را کوتاه تر کند و به آرزوهایش دست یابد. بنابراین بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید و حتی اگر نمی توانید در دوره های آموزشی گران قیمت شرکت کنید در طول سال چنیدین کتاب بخوانید و یا در دوره های رایگان و ارزان تر شرکت کنید.

 • یک مربی داشته باشید

داشتن یک مربی و همراه و حامی که به شما کمک کند باورهای خود را سریع تر شناسایی کنید، ارزش های خود را مشخص کنید، برای انجام کارهایتان شما را پیگیری کند و شما را در مسیر نگه دارد یکی از اصول مهم است.

شاید تعجب کنید اما تمام افراد موفق یک مربی (کوچ) در کنار خود دارند. خود من هم با یک کوچ کار می کنم و هفته ای یک بار با او تماس می گیرم.

دوستان عزیز تجربیات خود را در قسمت نظرات برای من بنویسید. باور کنید که نوشتن و به اشتراک گذاشتن عقایدتان با دیگران خیلی کمک می کنه و آگاهی جدیدی براتون ایجاد می کنه. دوستون دارم…

 

45 نظرات
 1. ناامید می گوید

  سلام. من هرچی تلاش میکنم اخرش پوچ میشه کارم تا ۹۰% پیش میره اما لحظه آخر همیشه مشکلی پیش میاد کلا به هم میریزه. خیلی خسته و ناامید شدم . حتی زمان تحصیل هم اینطوری بود برای مقالات و تحقیقاتم کار میکردم اما جواب نمیگرفتم. دیگه کلا دل سرد شدم از همه چی. دیگه فکر میکنم نباید خواسته ای داشته باشم چون یا به دست نمیارم یا به سختی به دست میاد که دیگه یا دیر شده یا ارزشش از دست داده.
  ممنونم که هستید.

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام دوست عزیز
   اسم خودتون را ناامید نگذارید. علت ااینکه در لحظات آخر مشکلی در کارهای شما پیش می آید باورهای مانعی است که همراه شماست. ممکن است که در گذشته در لحظات آخر به یکی از خواسته هایتان نتوانسته اید برسید و همین موضوع برای شما باور خراب شدن کارها در لحظات آخر را ایجاد کرده است. پیشنهاد می کنم بر روی این باور کار کنید.

   1. امیدوار می گوید

    سلام .ممنون که پاسخ دادید. شما برای من انرژی مثبت هستید.چطور روی این باور کار کنم؟؟؟

    1. سارا حمیدی می گوید

     سلام دوست عزیزم

     برای اینکه باور های سازنده بسازید و بتوانید افکار خود را کنترل کنید پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید
     کنترل ذهن و افکار منفی

     جایگزینی افکار مفی با افکار مثبت

     همچنین پیشنهاد ویژه شرکت در دوره مدیریت افکار مزاحم است.

     شاد باشید.

 2. مهدی می گوید

  سلام خانم حمیدی عزیز ، مثل همیشه مطلبتون عالی بود ، من فکر میکنم از دلایلی که کمتر به خواسته هام میرسم ترس هست که در نتیجه اون حرکت نمیکنم و احساسم بد میشه و در یک لوپی گیر میکنم بین حرکت نکردن و احساس بد .

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام آقای مهدی عزیز
   دقیقا همین طور هست. بهتون تبریک می گویم که احساسات خود را می شناسید و از همراهی تون سپاسگزارم.
   شاد باشید

 3. مسعود می گوید

  با سلام خانم حمیدی :عبارت زیر که فرمودید دقیقا ارزش من هستش
  “مثال فردی که لذت برای او ارزش است بیشتر به سراغ کارهایی میرود که برایش لذت بخش باشد و اگر هدفی برایش لذت بخش نباشد رسیدن به آن برایش سخت است. بنابراین این فرد نباید از خواسته اش بگذرد اما می تواند با لذت بخش کردن فرایند رسیدن به خواسته با سرعت بیشتری به سمت اهدافش حرکت کند”

  حال سوالی که دارم این هستش که چطوری می تونیم فرایند رسیدن به خواسته رو لذت بخش کنیم؟میشه یه مثال بزنید
  ممنون از راهنمایی تون

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام دوست عزیزم

   در مورد شرایط خودتان و خواسته ای که دارید و نیاز هست که فرایند رسیدن به خواسته را لذت بخش تر کنید توضیح دهید تا بتوانم بهتر شما را راهنمایی کنم.
   شاد باشید…

   1. مسعود می گوید

    با سلام و وممنون
    خب راستش حدود یکساله که یه ایده در زمینه ساخت یک دستگاه پزشکی دارم ولی با توجه به اینکه برای این کار باید حدود ۲۵ مقاله و ژورنال تخصصی انگلیسی رو مطالعه کنم و سه نرم افزار رو یادبگیرم لذا با توجه به اینکه به متون تخصصی انگلیسی تسلط ندارم همچنین یادگیری نرم افزار خیلی زمانبر هستش
    و چون در حقیقت با یه مسیر دشوار روبه رو هستم و هر بار که شروع کردم با رنج وخستگی همراه بوده , لذا از انجامش طفره میرم ,حال سوالم اینه که ما چطوری میتونم این مسیر یادگیری ورسیدن به هدف رو لذت بخش تر کنیم.
    سپاسگزارم از راهنماییتون

    1. سارا حمیدی می گوید

     سلام آقای مسعود عزیز
     راستش من با خوندن جملات شما فکر می کنم که مسئله فراتر از لذت بخش کردن مسیر است. در ابتدا شما باید هدف را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید. علت اینکه مسیرتون لذت بخش نیست اینه که هدف خیلی بزرگه. در ابتدا هدف تون را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید. یعنی برای مطالعه ۵ مقاله برنامه ریزی کنید. برای مثال برنامه ریزی کنید تا ۳ ماه آینده ۵ مقاله را بخوانید. وقتی هدف برای تان ملموس شد و توانستید به آن برسید ذوق و شوق شما برای مطالعه بقیه مقاله ها زیاد میشه و همچنین مقالات بعدی در مدت زمان کمتری خوانده خواهد شد. بنابراین مهم ترین قدم شما، هدف گذاری درست، زمان بندی و اولویت بندی کارتون هست. ممکن است که رسیدن به این هدف نیازمند ۲ سال زمان باشد بنابراین برای رسیدن به مقصد عجله نداشته باشید.
     در قدم بعدی وقتی می خواهید مقالات را مطالعه کنید و به دلیل اینکه به متون تخصصی تسلط ندارید باید کاری کنید که این مسیر لذت بخش شود. برای مثال میتوانید با همراهی یک دوست اینکار را انجام دهید تا زمانی که به زبان مسلط شوید. و یا اینکه می توانید با یک مربی زبان انگلیسی مسلط به این مقالات کار کنید تا هفته ای یک بار اشکالات شما را برطرف کند و به شما کمک کند. و یا هرکاری که پیمودن این مسیر را برای شما راحت تر می کند. بدین ترتیب برای رسیدن به خواسته هاتون انگیزه بیشتری پیدا می کنید.
     البته باید این نکته را هم به شما بگویم که علت خستگی تون میتونه باور های پنهان شما باشه مثل اینکه من هر کاری هم کنم نمی تونم به این هدفم برسم، این هدف خیلی سخته و تا من مقالات را مطالعه کنم این ایده دیگه قدیمی شده و … که پیشنهاد می کنم با یک کوچ بر روی این موضوع کار کنید.
     شاد باشید…

 4. کلید ثروت می گوید

  ممنون از مطلب مفیدتون !
  سایت مفیدی دارید به شما تبریک می گم !

 5. ربانی کیا می گوید

  باسلام من در قضاوت شرکت کرده بودم در امتحان علمی قبول شدم.اما در گزینش رد شدم بخاطر طایفه.و به من گفتن در ازمون روانشناسی موفق نشدید. ایا بازهم پیگیر باشم یا ادامه ندهم

  1. سارا حمیدی می گوید

   دوست عزیزم سلام
   این موضوع کاملاً به شما، باورهایتان و علایقتان بستگی دارد. اگر به این موضوع علاقه مند هستید تلاش تان را بکنید و ایمان داشته باشید که راه رسیدن به خواسته تان برای شما ایجاد خواهد شد.
   منتظر دریافت خبرهای موفقیت شما در قسمت نظرات سایت هستیم.
   شاد باشید

  2. پویا می گوید

   دوست عزیزمنابع مطالعاتی شماچی بودبرای قضاوت منم انشاءالله قراره آزمون بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. علی می گوید

  تشکر می کنم از این مقاله عالی.استفاده کردم .خیلی مفید برایم بود .من توی فکر فرو رفتم.

  1. گروه آموزش تمرکز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده است. شاد باشید

 7. هانیه می گوید

  سلام من واسه ی امتحان های ریاضی یا درسای دیگه خیلی تلاش میکنم اما بازم بی دقت موجب بد شدن نمرم میشه اگه میشه راهنمایی کنید

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام هانیه عزیز
   بر روی تمرکز و دقت خود کار کنید و استرس خود را کنترل کنید
   چگونه دقت خود را افزایش دهیم

   روش های کنترل بی دقتی

   شاد باشید

 8. یاسمن می گوید

  سلام
  تشکر میکنم بابت این مطالب مفیدی که گذاشتین و خیلی هاش به کارم اومد و خیلی چیزهارو برام روشن کرد.
  ولی من یه مشکلی که دارم اینه که وقتی دارم درس میخونم یا حتی دارم با شخصی صحبت میکنم ی مدتی نه چند کوتاه ازش میگذره موضوع اصلی کاملا از ذهنم میپره مخصوصا زمانی ک عصبی باشم باید چیکار راهکاری هست که بتونم در طی زمانی کوتا فکروذهنم جمع و جود کنم؟؟؟؟؟

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام دوست عزیزم
   پیشنهاد می کنم تمرکز خود را تقویت کنید.
   مهارت گوش دادن با تمرکز بالا

   و پیشنهاد ویژه دوره افزایش تمرکز و کترل ذهن است. شاد باشید

 9. ملیکا می گوید

  سلام من دانشجو میکروبیولوژی بودم اما برای کسب درآمد وارد دوره های اموزشی طراحی سایت شدم و ب جای اینکه این پروژه رو ۶ ماهه تموم کنم (مدت اموزش ۶ ماه بود)بیشتر ازدوسال شده ک نمیتونم‌تمومش کنم تا ب ی سری از مراحل اموزش میرسم دوباره برمیگردم ب عقب در ضمن ب همین دلایل از دانشگاه هم انصراف دادم و حالا من موندمو ی دنیا عذابو ناامیدی و همینطور بدبیاری

  1. گروه آموزش تمرکز می گوید

   سلام ملیکا عزیز
   شاید لازم هست که اهدافت را بازنگری کنی و ببینی آیا باید به این هدف متعهد شوی و ادامه دهی و یا باید آن را رها کنی؟ خیلی اوقات ما به اهدافی می چسبیم که شاید لازمه ی حرکت رو به جلو رها کردن آنها باشد. رها کردن اصلا به معنای شکست نیست بلکه به معنای این است که می توانی از وقت، انرژی و زمانت در جای بهتری استفاده کنی.
   شاید هم باید دوباره به کارت متعهد شوی و برای خودت یک بازه زمانی تغیین کنی و آن را به اتمام برسانی.
   برای پیدا کردن راه حل شاید سوال زیر به تو کمک کند

   آیا ۱۰ سال دیگر از اینکه این کار را رها کرده ای پشیمان میشوی؟ با قلبت به این سوال جواب بده و اگر جوابت نه است احتمالا زمان آن رسیده که آن را رها کنی و به سمت جلو حرکت کنی. و اگر احساس می کنی که واقعا دوست داری آن را انجام دهی و ۱۰ سال دیگه خودت را سرزنش می کنی که امروز آن را رها کرده ای، پس دوباره به آن متعهد شو و حرکت کن.

 10. فاطمه می گوید

  سلام و خسته نباشید
  من هم برای درسم تلاش کردم دوترم پنج سال پیش رفتم حسابداری خوندم ولی موفق نشدم دوباره تازگیا رفتم دانشگاه رشته عکاسی بازهم ادامه ندادم نمیدونم چرا موفق نمیشم
  مددرم میگه کلاسهای بیرون رو برو
  یکیم برای افزایش قد یکم تلاش کردم اما جز چندسانت بلند نشد
  اینک در هرکاری اینجوری میشه….

  1. گروه آموزش تمرکز می گوید

   از مطالب موجود در مقاله استفاده کنید.

   شاد باشید

 11. مهدی مهرنیا می گوید

  سلام و واقعا خسته نباشید .
  من هدفم ،ارزشم و… معلومه و برای هدف و خواستم میدونن باید چه کارهایی رو انجام بدم و چه کارهایی رو انجام ندم.مشکل اینجلست بعد از یک مدتی مثلا۳هفته شل میشم ،زیاد می‌خوابم ،دیگه صبح زود بیدار نمیشم ،سر درسم که میرم جوری خسته ام که انگار ۱هفته ای که نخوابیدم ،اما وقتی میرم سراغ بکار دیگه مثلاً فیلم دیدن بدون اینکه حتی خمیازه بکشم میتونم ۸ساعت فیلم رو ببینم .
  چرا اینجوری شدم؟چرا همش میل دارم برم سراغ اون کارهای که نباید انجام بدم ؟

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام مهدی عزیز

   لطفا مقاله زیر را مطالعه کنید

   هدف تان را رها کرده اید؟ بهتون می گویم که چرا هیچ مشکلی نیست شاد باشید

 12. طاها می گوید

  من یه پسر نو جوان هستم دوستم یه گوشی خریده من خیلی دوست دارم جای او باشم اما به دلایلی که به نظر من مسخره میاد آنها برام نمی خرم می گن به صلاح نیست و از اینا من سعی می کنم بهشون بگم تا قبول کنن اما بی نتیجه هستم
  سعی میکنم فراموش کنم و لطفا شما کمکم کنید

 13. ‌ طاها می گوید

  من یه چیزی میخواهیم که نمی تونم ازش بگزرم اما مجبورم بگذرم به خاطر خانواده که قبول نمی کنند و فکرتون جای بدی مرغ من نوجوان و ۱۰ سالمه خاستع ام هم گوشی هست میشه بگین چکار کنم

 14. armin می گوید

  سلام
  من دوست دارم طراح سایت بشم و باید چند تا زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم.
  مشکل اینجاست که من از هر دری که رفتم نتونستم زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم.
  واقعا ناامید شدم دیگه، بعضی وقت ها هم میگم اصلا نمیخوام طراح سایت بشم ولی چند وقت بعد دوباره میرم سراغ اینکه بتونم یاد بگیرم.
  خوب راستش برادرم تمام اون چیزی رو که من دوست دارم یادبگیرم رو بلد هستش اما من کم رو ام باخودم فکر میکنم اگه بگم به من میگه این کارا به درد تو نمیخوره یعنی واقعا امتحان کردم که اینو میگه.
  این بیشتر شبیه درد و دل بود تا موضوع وبسایت شما ولی اگه میتونید بهم کمک کنید.

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام آرمین عزیز

   چیزی که احساس می کنم برای شما وجود دارد اینه که
   ۱- شاید خودتون هم باور ندارید که این کار به درد شما می خوره
   ۲- یادگیری برنامه نویسی به زمان نیاز دارد و شاید به یک یا دو سال و یا حتی بیشتر تمرین نیاز داشته باشد. ممکن است که شما زود تر از حد نا امید میشوید و دست از تلاش بر میدارید.

   اگر هدفی دارید که براتون مهمه بهش باور داشته باشد و بهترین خودتون باشید و براش تلاش کنید.

   امیدوارم بهتون کمک کرده باشم

 15. ...Mahdi می گوید

  من مشکلم راستش اینه که دقیق میدونم چیکار باید بکنم به کجا برم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم همیشه تو تنهایی خودم باقی میمونم تو همیشه سردرگمم بنظرتون مشکل چیه؟

 16. ...Mahdi می گوید

  من مشکلم راستش اینه که دقیق میدونم چیکار باید بکنم به کجا برم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم همیشه تو تنهایی خودم باقی میمونم تو همیشه سردرگمم بنظرتون مشکل چیه???

  1. سارا حمیدی می گوید
 17. نرگس می گوید

  سلام خانم حمیدی عزیز
  ببخشید من مشکلم در رابطه با این هست که وقتی به خواسته ها و ارزو هایی که دارم فکر میکنم یه حسی بهم میگه که من نمیتونم به این خواسته های بزرگی که دارم برسم چون اون ها مربوط به قشر پولدار جامعه میشه نه من که از قشر متوسط جامعه هستم و همین باعث میشه که امیدی که دارم رو از دست بدم و دیگه انگیزه ای برای زندگی کردن نداشته باشم.اگه میشه کمکم کنید تا دوباره نسبت به رسیدن به هدف ها و خواسته هایی که دارم امید پیدا کنم. ممنون

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام نرگس عزیز

   پیشنهاد می کنم در دوره زیر شرکت کنید

   شروع ثبت نام دوره رایگان چگونه هر چیزی را که می خواهید بدست آورید

   شاد باشید

 18. D می گوید

  سلام
  من باور دارم دکترم واگه کسی شایسته پزشکیه اون منم اما اعتقاد دارم بدون درس خوندن مدرسه میتونم بهش برسم چون ویژگی های یک پزشک را دارم وشایستگیشو دارم طوری که پزشکی خوشحال میشه من برم بخونمش.درکنکور مجاز شدم ولی گاهی میترسیدم که اگه قبول شم به رتبم اعتراض می کنند.البته وقتی خودمو اروم می کردم به این افکار می خندیدم.اما من قبول نشدم!وفقط تعجب کردم ومیشه گفت ناراحت نشدم . همین الان هم دکترم وازقبل نشونه های پزشکی میدیدم والان هم نشونه می بینم.چرا قبول نشدم؟

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام دوست عزیز
   مطمئنا برای قبولی در آزمون کنکور نیاز هست درس بخوانید و بدون درس خواندن و صرف باور داشتن به اینکه من بدون درس خواندن در کنکور قبول میشوم معنی اش این نیست که شما در کنکور قبول خواهید شد. اگر باور دارید که در کنکور قبول میشوید پس شروع به درس خواندن کنید و به راحتی و اسانی درس ها را یاد بگیرید و مطمئنا به خواسته تون خواهید رسید.

   1. D می گوید

    ممنون

 19. سارا می گوید

  عاشق معلمی وبچه ها هستم.بخاطرشرایط زندگی و روحی فقط تاکاردانی خوندم نتونستم ادامه بدم,بعد۱۵سال دوباره شروع کردم به خوندن الان ۲ترم مونده کارشناسی بگیرم.مشکلات مالی شدیددارم.دودوره نهضت داشتم بعدش وارد غیرانتفاعی شدم مربی بهداشت شدم.پارسال جذب بود اماگفتن یه دوره کم داری شاملت نمیشه.هیچکاری ازدستم برنمیاد ۲ساله بیکارم واواره.چکارکنم به هدفم که معلمیه برسم

 20. سارا می گوید

  ممنون میشم راهنمایی م کنید?

 21. nia می گوید

  خانوم حمیدی عزیز خسته نباشید.
  من از بچگی عاشق فهمیدن درمورد باورها و قانون های جذب و شکرگزاری و منطق و فلسفه بودم ولی همیشه مشکلاتم بدتر بود ولی خیلی از اطرافیانم یه پاراگراف کوچولو هم درمورد این ها نخوندن ولی زندگیشون خیلی خوبه…همینا باعث ناامیدی من شده‌.اینجا اولین جایی که باید اعتراف کنم که نا امید شدم?

 22. تنها می گوید

  سلام
  من خیلی به خواسته هام فکر میکنم.
  من یه نخبه بودم تو دانشگاهمون و الان دانشجوهایی که با تقلب و یا هر چیز دیگه ای تونستند موفق بشند از من بالاترن
  من تو دوران دانشگاه دانشجو خوبی بودم و فکر میکردم آینده ی درخشانی دارم اما هر چی گذشت فهمیدم که نه اینطور نیست

  چرا واقعا باید اینطور باشه
  تمام دوستانم به جایی رسیدن و حقوق های میلیونی و بالایی دارند و من هنوز همون ادم ساده م??

 23. Bita می گوید

  سلام خداقوت
  من خیلی دوست دارم گواهینامه بگیرم ولی متاسفانه هر دفعه دستم به شدت لرز پیدا میکند و رد میشوم حتی زمانی شده که همه چیز خوب شده باز نتوانستم خیلی براش گریه میکنم ولی بازم نمیتونم خیلی ناراحت ک چرا بعضی از کارهای سخت رو تونستم ولی این رو نه تبدیل به یک غول بزرگ شده ک شکست نمیخوره حتی با معلم خصوصی غیره و غیرههه

 24. حسن می گوید

  سلام
  خانم سارا حمیدی
  من بیست سه سالمه . در زندگیم تجربه های کمی دارم . به خدا خیلی اعتقاد دارم . اینکه در ویدیویی ، ولاگی و… میبینم که طرف به آرزوها و چیزهایی که خواسته رسیده به خودم نسبت میدم و روزم رو خراب میکنم . در شرایط اقتصادی که هستیم احساس خوبی ندارم خیلی آزرده میشم . از کار کردن برای دیگران خسته شدم در حالی که هنوز یک سال از شروع کارم نگذشته . مدتیه با خودم فکر میکنم که برای آینده‌ام سرمایه گذاری کنم و برای مثال ماشین بخرم یا مغازه ای اجاره یا خریداری کنم . به این چیزها فکر میکنم نا امیدم میکنه . از اینکه پول ایران از ارزشش افتاده و روز به روز وضعیت بدتر میشه حالم رو بد میکنه . از اینکه ایده ای ، هدفی یا هر چیز دیگه که امید بده ندارم نا امید میشم . به خودم میگم از دستم هیچ چیزی بر نمیاد چون در چند جا شرایط کند و سخت شد و هدف رو رها کردم .

 25. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من حسین میرزایی هستم ۱۵ساله آرزوم یه سیستم گیمینگ نه گیمینگ ۱۰۰ میلیونی در حد ۱۰ میلیون آرزوم داشتن گوشی درصد نه گوشی که نصف ال سی دیش نیست من خودم کار میکنم خرجمو میدم بابا تو بدهی غرق شده دلم نمیاد ازش پول بخوام هر چقدر کار میکنم نمیتونم سیستم بخرم خستمه به هیچ کدوم از آرزوم هام نمیرسم یا تا حالا یک بار رسیدم اونم خودم گوشی خریدم دیگه خستمه نمیکشم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.