چگونه علاقه خود را پیدا کنیم؟ سارا حمیدی

چگونه علاقه خود را پیدا کنیم؟

 

آیا تا به حال احساس سردرگمی کرده اید؟ اینکه ندانید در زندگی چه می خواهید؟ اینکه ندانید به چیزی علاقه دارید و باید چه کاری انجام دهید؟

آیا تا به حال به دلیل به علاقگی به کارتون احساس بی انگیزگی کرده اید؟

 

وقتی در شرایطی هستیم که به دنبال علایق خود می گردیم هرچه بیشتر به این جست و جو ادامه میدهیم بیشتر سرگردان میشویم و کمتر به نتیجه مورد نظرمان میرسیم.

وقتی یکی از اعضای وبسایت این سوال را از من پرسیده بود به نظرم این سوال خیلی آشنا آمد. سوالی که خود من مدت ها با آن رو به رو بودم. این دوست مان در سوالش پرسیده بود که به دنبال پیدا کردن علاقه خود هست. می خواهد کار مورد علاقه خود را پیدا کند. او به دنبال علایق خود هست تا آنها را بشناسد و سپس بتواند کاری مرتبط با آن پیدا کند تا هر روز با شوق و اشتیاق برای آن آماده شود. اما مشکل او این است که نمیداند  چه کاری را دوست دارد و دچار سرگردانی شده است. او نگران است که زمان بگذرد و او نتواند علایق خود را پیدا کند و در مسیر درست قرار بگیرد.

 

اگر شما هم با این چالش رو به رو هستید و به دنبال پیدا کردن شغل مورد علاقه خود هستید و یا می خواهید علایق خود را پیدا کنید این ویدئو به شما کمک خواهد کرد

 

 • در این ویدئو شما با فرضیه علاقه آشنا میشوید و ازاین پس میتوانید از آن به نفع پیشرفت خود استفاده کنید.
 • همچنین با سه نکته ای آشنا خواهید شد که مسیر را برای شما روشن می کند تا شما بدانید که قدم بعدی تان در مسیر کار و یا زندگی تان چیست و علایق و مسیر اصلی زندگی خود را پیدا کنید.
 • اگر نگران آینده هستید و می خواهید در کاری باشید که بتوانید در آن پیشرفت کنید اما نمیدانید چگونه…
 • همچنین اگر با این سوال رو به رو هستید که چگونه به خواسته های خود برسید و در بهترین جایگاه قرار بگیرید این ویدئو برای شماست

 

 

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد بدست آورید لینک کتاب را برای شما قرار خواهم داد. البته این کتاب به انگلیسی است و فکر نمی کنم که به فارسی ترجمه شده باشد.

S0 good they cant ifnor you

و الان دوست دارم که از شما بشنوم…

 • آیا قبلا در این شرایط بوده اید و یا کسی را میشناسید که در این شرایط بوده باشد؟ چگونه مسیر و علاقه مندی های خود را شناختید؟
 • کدام یک از نکات گفته شده برای شما موثر بود و از کدام یک می خواهید استفاده کنید؟

لطفا تجربیات خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید. هم من و هم اعضای وبسایت از خواندن داستان های شما لذت می بریم. اگر می توانید جزئیات بیشتری را شرح دهید تا به افراد دیگر که مشکلات مشابه دارند بتوانید کمک کنید. خواندن نظرات شما به دیگران کمک می کند تا  مسائل و تغییراتی که می خواهند راحت تر در زندگی خود ایجاد کنند.

دوستون دارم

سارا حمیدی

 

پیشنهاد ویژه

جلسات خصوصی کوچینگ

اگر به دنبال ایجاد تغییرات در زندگی خود هستید

اگر می خواهید با یک مربی کار کنید تا سریع تر به اهداف و خواسته های خود برسید

اگر متعهد هستید و می خواهید کیفیت زندگی و کار خود را بهبود دهید

اگر می خواهید عملکرد بهتری داشته باشید و بهترین تصمیمات را بگیرید

و …

جلسات خصوصی کوچینگ

21 نظرات
 1. Nazanin می گوید

  سلام،مثل همیشه مرسی بابت توضیحات مختصر و مفید شما…مهم ترین نکته این ویدو برای من،این بود که برای انجام هرررررکاری باید حضور در لحظه داشت و روی انجام همان کار دقت کرد…مرسی

 2. محمدرضا حمیدی می گوید

  درود و سپاس فراوان بابت وقت ارزشمندتون که صرف راهنماییه مخاطبانتون میکنید.

  برای من قرار گرفتن در مسیری که فکر میکنم مسیر گم شده ی زندگیم بوده دو مرحله داشت ، یک قرار گرفتن در شرایط سخت و پر از فشار روحی درون کاری که اصلا برایش بوجود نیامده بودم به طوریکه علیرغم اصرار و تعجب دیگران از کارمندیه بانک استعفا دادم چون همانطور که گفتم روحیه و شخصیت من آزادتر از این بود که در چارچوب بودن را تحمل کند.
  مورد دوم اینکه در همان ۵ ماه کارمندی و تحت فشار روحی به درونیاتم فکر کردم و به گذشته برگشتم ( به نظر من و طبق تجربه ام استعداد و علاقه ی هر کس درون بچگی اش نهفته است ، آن زمانی که به دور از مشغله های زندگی با ذهنی دست نخورده در سنین بین ۳ تا ۷ سالگی قبل از دست خوردگیه ذهن توسط مدرسه با روحی آزاد به کارهای دلخواهت می پردازی) علاقه ام که هنر و طراحی بود را پیدا کردم ، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که یافتن علاقه به معنای شروع زندگیه آسوده نیست بلکه شروع جنگیست با زندگی ، جنگ برای داشتن زندگی دلخواه که در این راه زندگی ممکن است شدیدترین سختی ها خصوصا از لحاظ مالی را اعمال کند اما مهم جا نزدن و ادامه دادنه ، همیشه یادمون باشه که همیشه هر زمستان را بهاری دوباره است و هر شبی به روز ختم میشود.
  پس توصیه ی من این است که یک اگر به دنبال علاقه هاتون هستید از زندگیه روتین دست بکشید ، دو بگذارید در شرایط سخت روحی و مالی قرار بگیرید ، سه وقتی شرایط فشار روحی محیا شد آنگاه به درون خود توجه کنید خصوصا کودکی و علاقه هاتون رو دریابید.
  با حرف خانم حمیدی شدیدا موافقم که باید مثل رود جریان داشت تا مثل مرداب از سکون گندیده نشوی.
  در آخر یادمون باشه که انسان موجودیست با تواناییه انعطاف بسیار که قادر به انجام هر کاری است اما
  اگر در راه علاقه و استعداد درونیش قدم گذارد بی شک بازدهیه بیشتری را کسب خواهد کرد.

  سپاسگذارم که این فرصتو در اختیارم قرار دادین تا تجربیاتم را در اختیار عموم قرار دهم
  روز و روزگار به شما خانم حمیدی و مخاطبان عزیزتون شاد و بر وفق مراد.

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام سلام و ممنون از تجربیات ارزنده شما

   مرسی که تجربیات خود را با ما در میان می گذارید. دوست داشتم برداشتم را از تجربیات شما بنویسم.

   با خواندن نوشته شما من به این نتیجه میرسم که شما همانند بسیاری از افراد دیگر که منتظر پیدا کردن علاقه خود هستند و مدام به آن فکر می کنند منتظر نمانید بلکه اقدام کردید. شما اقدام کردید و احتمالاً آزمون های استخدامی و یا مصاحبه هایی را برای ورود به بانک انجام دادید و در آن مدت تلاش خود را کردید اما پس از آن متوجه شدید که این مسیر، مسیر واقعی شما نیست و شما به کار هنر و طراحی علاقه مندید و نه کارمندی. اینکه از کارتان استعفا دادید به این معنی است که به یک مسیر بهتر هدایت شدید. ممنونم

   شاد باشید

   1. محمدرضا حمیدی می گوید

    بازم درود و سپاس
    دقیقا باهاتون موافقم خانم حمیدی ، قبل از استخدام در بانک دغدغه ی ذهنیه من فقط درآمد و کار بود و نه توجه به خودم اما بعد از استخدام متوجه شدم که کار یه بخش از زندگیه که تا آخر عمر به همراه داریش پس برای انتخابش اول باید به خودت و روحیاتت توجه کنی که اونو از جون و دل بخوای و هر صبح بی اختیار و با علاقه از خواب بیدار شی و به سمت کارت بری
    و در آخر این نکته رو باید عرض کنم که اگر حرکت نمیکردم ، تجربه نمیکردم و متوجه علاقه و درونیاتم نمیشدم ، دقیقا همین نکته ای که درون صحبتاتون بهش تاکید داشتید.

 3. رامتین طریک می گوید

  سلام
  بنده رامتین طریک هستم
  من به ریاضی خیلی علاقه دارم و همین طور کامپیوتر را .
  یکبار با خودم فکر کردم که برنامه نویسی را تجربه کنم. و یک دوره را خریدم و تمریناتش را انجام دادم و کمی یاد گرفتم بعد آن شروع کردم به ساختن یک برنامه و اولین برنامه ای که ساختم را بسیار دوست داشتم البته خیلی خیلی کم بلد بودم و اندازه چیزی که بلد بودم برنامه نویسی کردم و بعد آن عاشق برنامه نویسی شدم و الان هم برنامه نویسی را خیلی دوست دارم.
  می خواستم که بدانم آیا این قدر عشق و علاقه به کاری که دوستش داریم برای قرار گرفتن در آن مسیر کافی است ؟؟؟یا باید کار های دیگر را هم تجربه کنم؟؟؟ و یا در مورد علاقه خودم بیشتر مطالعه کنم؟؟؟؟
  بیشتر و موثر تر از یک نفر باشید.

  1. سارا حمیدی می گوید

   دوست عزیزم سلام
   خیلی عالیه که تا حدودی میدونید به چه چیزی علاقه دارید. حتی اگر هم نمی دونستید هیچ مشکلی وجود نداشت و در طی مسیر به مسیرهایی بهتر هدایت میشدید.
   لطفا در این مسیری که هستید اقدام کنید و تجربیات جدیدی بدست آورید. نیاز نیست منتظر بمانید و یا در مورد علاقه خود بیشتر جست و جو کنید. در این مورد اصلاً نگران نباشید و خودتان را وارد کارهایی کنید که فکر می کنید برای ادامه دادن این مسیر برای شما بهتر است.
   همچنین اگر احساس می کنید که کارهای دیگری هم هست و دوست دارید آنها را نیز امتحان کنید این نشان دهنده این است که شما فردی چند پتانسیلی هستید پس می توانید آنها را نیز امتحان کنید. فقط یک نکته را یادتان باشد که پیدا کردن عشق و علاقه نیاز به فکر کردن ندارد. شما اقدام می کنید و مسیرهایی که برای شما بهتر، شادی آور تر، پر ثروت تر و پر از خوشبختی است برای شما به ووجود می اید.

   شاد باشید

 4. علی تیموری می گوید

  با سلام و سپاس بابت راهنمایی های ارزنده شما،
  به نظرم این نظریه در اکثر موارد درست است که سریع تر دست به کار شویم و اقدام کنیم؛ چون علاقه در حین انجام کار به طور خودکار ایجاد و حتی تقویت می شود. همچنین تمرکز بر روی کار و انجام با کیفیت کار باعث ایجاد یک بینش عمیق در آن می گردد که می تواند مسیرهای بهتری پیش روی ما قرار دهد.

  1. سارا حمیدی می گوید

   سلام دوست عزیزم

   ممنونم از نظرتون و بهتون تبریک می گویم که به این موضوع از زاویه عمیق تری می نگرید. از همراهی شما سپاسگزارم
   شاد باشید

 5. حمید می گوید

  سلام – 🙁 شاید شروع خوبی نباشه این جمله اما کلی راجب یه تجربه و نظریه نوشتم و کامپیوترم شات دان شد و …
  ترجیح دادم دوباره ننویسم چون حتی رشته کلام دیگ توی ذهنم نیست اما میخوام بپرسم ایا شما مشاور بالینی هستید ؟
  و امکانش هست بصورت آنلاین یا حضوری ( اگر دفتر دارید ) باهاتون بحث کرد .

  1. گروه آموزش تمرکز می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیلی متاسفیم که نوشته هایتان از بین رفت. خوشحال میشویم تجربه شما را بخوانیم.
   در پاسخ به سوالتون: خیر ما روانشناس و مشاور بالینی نیست و کار ما کوچینگ و مربی گری است. مربی گری رشد شخصی و شغلی. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر از لینک زیر دیدن کنید.
   جلسات خصوصی کوچینگ
   شاد باشید

 6. سارا سیمدار می گوید

  پای در راه نه و هیچ مپرس خود راه گویدت که چون باید رفت
  سلام به نظرم شاعر متظور شما رو خوب بیان کرده?فقط به نظرم ما دودسته آدم داریم آدمهای با تفکر واگرا و آدمهای با تفکر همگرا این نگرش واسه آدمهای دسته اول مفید تره و آدمهای دسته اول معمولا نیاز دارن که شجاعت رفتن به دنبال علاقه ها و بیرون اومدن از روتین و منطقه امنشون رو داشته باشن?

 7. علیرضا می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  من ۲۰ سالم هستو تقریبا میشه گفت توی هیچ زمینه ای نه استعداد دارم نه علاقه.واقعا هم بحث شکست نفسیو این حرفا نیست و از دوست و اشنا هم وقتی پرسیدم اونا هم موندن چی جواب بدن
  ادم کند ذهنی نیستم,بی دستو پا نیستم,فقط مشکل نبود علاقه و استعداد هست که ادامه مسیر رو سخت کرده

  1. سارا حمیدی می گوید

   دوست عزیز سلام
   دقیقا همین طرز تفکر است که برای شما مشکل ایجاد کرده است: “توی هیچ زمینه ای نه استعداد دارم نه علاقه”

   این موضوع و این طرز فکر هم اشتباه و خطرناک است. شما واقعا به علاقه نیازی ندارید. بلکه باید به نیازها و ارزشی که میتوانید برای دیگران ایجاد کنید فکر کنید. اگر نیاز به پول دارید فقط کافی است اقدامی کنید و وارد کاری شوید. اگر نیاز به یادگیری یک هنر، مهارت، حرفه و … دارید تا با آن بتوانید به دیگران کمک کنید فقط کافی است وارد آن شوید و تمام تمرکز، انرژی خود را صرف آن کنید. بنابراین اقدام کنید.
   شاد باشید

 8. ملینا می گوید

  سلام خانم حمیدی عزیز
  من با مسله ای رو به رو شدم که نمسدونم چه تصمیمی باید راجبش بگیرم
  دچار چند علاقگی هستم دست به هر کاری که میزنم متوجه میشم تاحدودی به ان علاقه دارم وحس بدی دارم چون دوست داشتم تنها در یک کار ان قدر علاقه و اشتیاق و استعداد داشتم که به جایی میرسیدم ولی حالا که در همه چیز تا حد نسبی و در شرایط متوسط هستم نمیتوانم هیچ کدام را به حد عالی برسونم و دیگه واسه هیچ کدومشون هیچ انگیزه ای ندارم باید چه کار کنم

  1. سارا حمیدی می گوید

   ملینا عزیز سلام
   بابت سوال خیلی خوبی که پرسیدی بهت تبریک می گم. این سوال یکی از سوالات مورد علاقه من است پس اجازه بده در موردش برات توضیح بدم. این که تو به کارهای متفاوتی علاقه مندی نشانه نقطه قوت توست و نه تقطه ضعف. عموماً افرادی مثل تو که من هم یکی از آنها هستم افراد چند پتانسیلی و یا چند علاقگی نامیده میشوند. این یعنی این که تو پتانسیل ها و توانایی های زیادی داری و باید از این نعمتی که به تو داده شده استفاده کنی پس قدم اول پذیرفتن خودت است.
   قدم دوم این است که یکی از علایق خود را انتخاب کنی و بر روی آن متمرکز شوی
   و قدم سوم که پیشنهاد ویژه است شرکت در جلسات کوچینگ است. جلسات کوچینگ بهت کمک می کنه نقاط قوت ات را پر رنگ تری کنی، بتونی تصمیم گیری کنی تا کاری را شروع کنی و در آن عالی بدرخشی و بتوانی با تکیه بر توانمندی هایت مسیر موفقیت و خواسته هایت را طراحی کنی. خیلی خوشحال میشوم تو را در جلسات ببینم. شاد باشی

 9. يعقوبي می گوید

  با سلام
  من سايت شما مطالعه كردم ممنون ميشم شماره تماس تلكرامي كه بشه كليپ هاي ويديو داشته باشم

 10. Mohammadsadra می گوید

  وااااای ایول عالی بودید عاااالی حس میکنم خداوند شمارو جلوی من گذاشت تا دیگه صداهای ذهنمو به سکوت دعوت کنم مرسی مرسی مرسی ان شاا الله هرچی از پروردگار میخواین بهتون داده بشه

 11. مبینا می گوید

  سلام خانم حمیدی. خیلی ممنونم از وبسایت خوبتون.یه سوال ازتون دارم شما توی ویدیوتون گفتین که جستجو نکنین اما خب تمرکزمون رو روی چی بزاریم من یه دانش آموزم ۱۳ سالمه اما درس خوندن و رسیدن به رشته های پزشکی مهندسی رو اصلا دوست ندارم و میخوام از الان هدفمو پیدا کنم و میدونم که هدفم باید با علاقم جور در بیاد و نمیدونم چیو انتخاب کنم که این زمان ارزشمند از عمرمو الکی هدر ندم و در راه رسیدن بهش تلاش کنم همونطور که گفتین در شک و تردیدم که نکنه در آینده پشیمون بشم و همه چیز الکی به هدر بره . با هرکسی هم که صحبت میکنم میگن حالا کووووووو تا بزرگیت خوش باش اما نمیدونم که من با تلاش و رویاهام خوشم و هیچکسی منو درک نمیکنه

  1. سارا حمیدی می گوید

   یک مسیر را انتخاب کنید و اقدام کنید. به مرور به سمت مسیرهای بهتر هدایت خواهید شد.

   شاد باشید

 12. سعید گوشه ای می گوید

  با درود فراوان به خانم حمیدی و دوستان

  خیلی کیف کردم خیلی از اساتید میان راهکار های میدن که واقعا عملی نیست

  اما راهکاری که شما گفتید خیلی کاربردیه

  این که برای اینکه بفهمیم به چه چیزی علاقه داریم اقدام کنیم و کار های مختلف رو انجام بدیم

  و اینکه توی اون کاری که هستیم بگیم که چه ارزشی برای جامعه ایجاد میکنیم تا انگیزه بگیریمو تمام تمرکزمون رو بذاریم روی اون کار بعد به مسیر های درست تر هدایت میشیم …

  1. گروه آموزش تمرکز می گوید

   سلام اقای سعید عزیز

   خیلی خوشحالیم که در جمع ما هستید و این ویدئو برای شما کاربردی بوده است. شاد باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.